Kniha návštěv

Dodržujte základní etiku, autor si vyhrazuje právo smazat vulgární a urážlivé příspěvky!

Datum 14.09.2018

Vložil divák

Titulek Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Ve druhém poločase nastaveny 3 minuty za prodlení hry.Vedoucí družstva domácích pan Mánek před koncem opakovaně pokřikoval na mne coby hlavního hozhodčího "Proč už ku... nepískáš konec". V tomto pokračoval i po mém napomenutí.
A disciplinárka nic? Někdo má výhody či nečtou zprávy rozhodčího?

Datum 17.09.2018

Vložil Jarůšek

Titulek Re: Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Dobrý den "diváku."
DK je v tom absolutně bez viny! Podklady pro jejich jednání připravuji já!!! Kdyby mě dopoledne nezavolal Milan Strya, ani bych nevěděl, o Vašem příspěvku, protože na tyto stránky se dívám málokdy.
V tomto utkání byl vyloučen hráč Lipůvky Fryčka Marek. V ZoU odkaz "Osobní tresty domácí," je rozhodčím Švancarou popsán přestupek přesně. Mojí chybou bylo že jsem odkaz "Zpráva rozhodčího" už nečetl, protože popis přestupku, byl pro DK dostačující.
Takže žádná výhoda pro někoho, ale moje chyba!!! ZoU předám na příští jednání DK.
Jen je mně divné, jak jste se Vy, jako divák, dostal k ÚZ (není v nich nic tajného), když je posílám sekretáři JmKFS, sekretářům a rozhodčím OFS.
Jarůšek.

Datum 17.09.2018

Vložil Martin B.

Titulek Re: Re: Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Vidím tuto diskuzi nestačím se divit.
1) Překvapilo mě jak si někdo může dovolit nečíst vyjádření k vyloučení či zprávu rozhodčího. Proč potom tyto zprávy píšeme??!! Pro srandu králíkům či proč?
2) nechápu proč sekretář svazu, který není členem disciplinární komise rozhoduje na jakých podkladech bude disciplinární komise rozhodovat. Neměli by vyjádřední rozhodčího číst spíše členové disciplinární komise?
3) Sám nechápu jakto že úřední zprávy nejsou veřejné? Všechny okresy (až na Blansko) zveřejňují své úřední zprávy na úřední desce fačru jen Blansko je vyjímkou a to, že se nějaký divák musí k úředním zprávám dostávat bůhví jakým způsobem spíše chyba pač zprávy mají být veřejné.
Čtu tady tuto diskuzi s otevřenou pusou a nestačím se divit.

Datum 18.09.2018

Vložil Jarůšek

Titulek Re: Re: Re: Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Vážený pane Bureši,
1. Nevím, kde jste vyčetl, že jsem nečetl "vyjádření k vyloučení?"
Jestli čtete ZoU, musíte sám uznat, že některé popisy vyloučení, jsou opravdu srandovní a DK z nich má těžkou hlavu pro udělení trestu.
2. Sekretář svazu nerozhoduje, ale připravuje pro DK VEŠKERÉ podklady pro jejich rozhodnutí!!!
3. Když jste takový "všímálek" a "všeználek," doporučte VV nutnost dávat zprávy na "Úřední desku," aby se k nim nějaký divák nemusel dostávat bůhví jakým způsobem. Kromě Vás to zatím nikomu nevadilo. Pro Vaši informaci: příští jednání VV je v pondělí 01.10.2018 od 15,30hod.

Datum 18.09.2018

Vložil Martin B.

Titulek Re: Re: Re: Re: Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Vážený pane Jarůšek, kdyby někdo opravdu ty zprávy rozhodčího četl tak se nestane to co se stalo. Mimochodem to, že nikdo nečetl zprávu rozhodčího sám přiznáváte v předchozí odpovědi (snad víte co píšete). Pokud ty zprávy nečtete tak proč je píšeme? Pro srandu králíkům? Nevím proč si DK nedokáže přečíst popis vyloučení a zprávu rozhodčího sama? Nejsem členem VV tudíž na něm nemám co navrhovat, faktem ale je že Blansko je na Jižní Moravě raritou (jako obvykle).

Datum 18.09.2018

Vložil Vladimír Švancara, hlavní rozhodčí zmiňovaného utkání

Titulek Re: Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Zdravím všechny fandy kopané.

Tak trochu mne mrzí, že zde v podstatě z běžné fatální záležitosti vzniká určitý zárodek zbytečné aféry. Proto mi dovolte, abych se k záležitosti vyjádřil z pozice hlavního rozhodčího celého utkání. Jako dlouholetý hráč, rozhodčí a sportovní činovník (i když v jiném sportu než kopané) vím, že emoce k fotbalu jednoznačně patří. A osobně jsem tomu rád, protože bez emocí by fotbal nebyl fotbalem. Jenže když se k tomu přidá další světově známý rys české povahy – vidět všechny chyby druhých, jak to dělají blbě a jak by to měli dělat správně, toto všechno vylepšit zaručeně pravdivými konspiracemi, kdo čí ruku myje – no nezlobte se na mě, ale z toho mám trochu smutný pocit.

Zastavím se spíš obecně u konkrétního incidentu, který se stal. Je skutečností, že pan Mánek na mne nějakým způsobem pokřikoval, na nevhodnost svého počínání byl mnou upozorněn, nicméně svého počínání nezanechal. Pokud ovšem mám být spravedlivý, tak v kontextu s tím, jaké vulgárnosti a urážky musí snést rozhodčí v jiných případech, tak k podobnému chování měl pan Mánek ještě hodně daleko. Měl spíš smůlu v tom, že ve srovnání víceméně bezproblémového chování jak hráčů, tak funkcionářů obou družstev jeho emoční počínání mimořádně vyniklo. A druhou smůlu pak v tom, že jsem se na rozdíl od mnoha jiných kolegů rozhodčích rozhodl nenechat si to pro sebe. Důvodem pro mne bylo jednoznačně to, že svým chováním podle mého názoru zcela zbytečně a hlavně neopodstatněně jitřil jinak klidnou a férovou atmosféru celého utkání. Věřím, že většina přítomných by mému názoru dala za pravdu. Vážím si v tomto ohledu i hráčů Lipůvky, kteří se se mnou už při odchodu ze hřiště shodli v tom, že počínání pana Mánka mělo v určitých situacích k férovosti zbytečně daleko. Stejně tak pana Kristýna, který mi po utkání potvrdil, že jsem vůči chování pana Mánka neuvedl nic nepravdivého nebo zkreslujícího. To je pro mne mnohem podstatnější, než jak a kdy rozhodne disciplinární komise. Stejně tak by mě potěšilo, kdybych si někdy v budoucnu mohl s panem Mánkem podat ruku na znamení smíru a na současnou epizodu pouze s úsměvem zavzpomínat.

V této souvislosti se spíš trochu obávám toho, aby na základě této diskuse nedošlo k nějakému „honu na čarodějnice“ a opomenutí trestu nebylo kompenzováno jeho případnou výší. Už jsem se v předchozím odstavci zmínil o srovnání s jinými případy chování vůči rozhodčím. A i když nejsem znalcem pravidel, podle kterých disciplinárka sankce vůči funkcionářům vynáší, zde bych očekával odezvu spíš na nějaké spodní hranici. Možná i trest podmíněný, protože z praxe z jiných oblastí života vím, že ten může mít občas mnohem větší efekt, než trest nepodmíněný. Je to samozřejmě jen můj laický názor a laický pohled na celý problém. Ale rád bych tím předešel všem případným budoucím spekulacím o tom, jak disciplinárka koná či nekoná nebo jakým metrem komu měří. Každý jsme nějaký a každý máme své chyby. Já jsem jako rozhodčí odpískal spoustu zápasů, které se mi nepovedly zrovna podle mých představ. Dokonce je pár takových, které si budu pamatovat do konce života, jakým způsobem jsem je sprasil. Proto si nedělám nárok na spoustu věcí. Jako třeba komentovat, jestli hráč umí nebo neumí kopnout do míče, kolik gólů zavinil nebo kolik šancí neproměnil. Stejně tak usuzovat na to, jestli někdo přehlédne zprávu rozhodčího záměrně (lákavá možnost pro ty „konspirační“ jedince), nebo nedopatřením (což se v běžném životě stává v různých situacích daleko častěji). Až když už budu hledat někde chyby, doufám, že začnu nejdřív u sebe. Protože dohlédnout na špičku vlastního nosu je mnohem těžší, než dohlédnout na druhý konec fotbalového hřiště. Proto nechávám kritiku těm rádoby povolanějším a inteligentnějším.

Ještě jedna věc mě tu mrzí. Proč se „divák“, který vznese zcela legitimní a rozumný dotaz, nedokáže identifikovat a podepsat celým jménem ? Je snad důvodem snaha rozviřovat různé nepodložené fámy a teorie ? Nebo jen nedostatek odvahy podepsat se pod svůj názor ? Neprospělo by nám všem začít se chovat jako svéprávní inteligentní jedinci ?

Datum 18.09.2018

Vložil Martin B.

Titulek Re: Re: Lipůvka-Kotvrdovice

Odpovědět

Mě spíše zaráží, že si někdo dovolí nečíst zprávu rozhodčího. Proč je tedy potom píšeme? Pan Jarůšek to tady sám přiznal viz ,,Mojí chybou bylo že jsem odkaz "Zpráva rozhodčího" už nečetl, protože popis přestupku, byl pro DK dostačující´´. Tohle pokud se děje běžně tak je to hrozné.

Datum 03.09.2018

Vložil Divák

Titulek rozhodčí

Odpovědět

Utkání Vysočany/Šošůvka vs. Drnovice řídil rozhodčí,
Eliáš Václav.
Nejsem ten který kritizuje rozhodčí,ale toto co jsem viděl,je něco otřesného.
Neumí se rozběhnout,do píštalky chrchlá,jeho vymyšlené pokutové kopy byly něco,hlavně ten pro domácí na stav 5:4.
Udělování karet úplně vymyšlené,prostě,hrůza se na něho dívat.

Datum 17.09.2018

Vložil Divák

Titulek Mánek

Odpovědět

Pan Mánek byl,je a bude,arogantní namachrovanec,a při tom umí ho..o.

Datum 09.05.2018

Vložil divák

Titulek Vysočany v kraji Rájec-Vysočany

Odpovědět

Zpráva rozhodčího
Popis vyloučení:V 88. minutě udělena ČK hráči H21 Vágner za kritiku R v přerušené hře s hanlivými výrazy slovy: " K... to si děláš p.., vždyť to byl jasnej faul". K situaci došlo po odpáskání útočného přestupku hostujícího družstva. K těmto slovním urážkám došlo když se hráč vracel zpátky na svoji polovinu hřiště a při míjení rozhodčíhou použil výše uvedená slova. Po udělení ČK dále pokračoval s hanlivými výrazy slovy :" Ty č... teď sis udělal dobře" Při používání těchto urážlivých slov došlo strčení prstem do hrudníku R. Hráč několikrát strčil prstem do R a k tomuto došlo na polovině hrací plochy blíže k AR1. Po té opustil hrací plochu. Následně v prostorách kabin rozhodčích vyloučený hráč čekal a došlo k dalšímu vyhrožování slovy: "Ty č.. já si na tebe počkám." Po té jej pořadatelská služba odvedla do kabiny určená pro hosty.
Po ukončení zápasu v prostorách kabin byl vyloučen hráč H1 Konečný Červená karta C za použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest kritika R po ukončení zápasu v prostarách kabiny s hanlivými výrazy slovy: "Ty z.. ty č.., běž do p.. pěkně si to z...". I toho hráče musela uklidňovat pořadatelská služba a odvést jej do kabiny určené pro hosty.
Pořadatelská služba:Při odchodu ze hřiště byli ihned přítomni 4 členové pořadatelské služby, která nás doprovodila do prostoru kabiny rozhodčích. Při odchodu ze hřiště hostující fanoušek ve zjevně podnapilém stavu, vytrhl náhradní míč pořadateli z ruky a hodil jej na R. Míč R zasáhl do ruky když si kril hlavu. Pořadatelé se snažili zabránit hozenému miči. Dle mého názoru pořadatelská služba dělala všechno, aby k tomuto nedošlo.